• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

•

Przypominamy, że w dniach 23, 24, 25 maja klasy 1-7 nie przychodzą do szkoły ze względu na trwające egzaminy.

Egzaminy ósmoklasisty odbywać będą się według harmonogramu:

23.05.2023 r. – wtorek – j. polski, czas trwania 120 minut (180 min. dla uczniów z wydłużonym czasem)

24.05.2023 r. – środa - matematyka, czas trwania 100minut (150 min. dla uczniów z wydłużonym czasem)

25.05.2023 r. – czwartek - j. obcy, czas trwania 90 minut (135 min. dla uczniów z wydłużonym czasem).

Każdego dnia egzamin rozpoczyna się o godzinie 9. 00.

Uczniowie proszeni są o przyjście na godzinę 8. 40 .

Każdy zdający powinien mieć na egzaminie długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem). Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien posiadać linijkę.

• Rysunki –  jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.

• GMINNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III

• "Co nam w duszy gra" - to motto tegorocznego Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla klas I-III, który odbył się dzisiaj w Szkole Podstawowej im Łachuta.

Drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej otrzymała Antosia z klasy 3, za recytację wiersza Ludwika Jerzego Kerna pt. "Cztery łapy ".

W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały Bianka P. z klasy 1, Aleksandra W. z klasy 2 oraz Antonina Ch. uczennica klasy 3. Jury oceniało umiejętności interpretacyjne wykonawców oraz dobór utworu.

Biania i Ola świetnie poradziły sobie ze znajomością swoich utworów, z ich interpretacją oraz opanowaniem tremy.

GRATULUJEMY

• SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE ORAZ WYWIADÓWKA

• 17 maja, zapraszamy wszystkich Rodziców. W tym dniu  o godzinie 15.00 odbędzie się  praktyczne szkolenie dla Rodziców z wykorzystaniem walizki profilaktycznej, zawierającej imitacje środków odurzających. Podczas spotkania zostaną przekazane podstawowe informacje na temat rodzajów środków psychoaktywnych, a także na temat symptomów i objawów, które mogą świadczyć o ich zażywaniu. Szkolenie poprowadzą policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Krakowie.

Po spotkaniu zapraszamy na ostatnią w tym roku wyiadówkę w klasach. O godzinie rozpoczęcia spotkania poinformują Państwa wychowawcy w indywidualnej wiadomości.

• OBCHODY 3 MAJA W KRZESZOWICACH

• W tym uroczystym dniu Nauczyciele i Uczniowie Naszej Szkoły brali udział w uroczystościach patriotycznych przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przemarszu z flagą narodową ulicami Krzeszowic. Nasi wychowankowie rozdawali zgromadzonym kokardy narodowe, wykonane podczas warsztatów patriotycznych z udziałem Burmistrza Gminy Krzeszowice – Pana Wacława Gregorczyka oraz Pani Inspektor - Janiny Walkowicz.

• ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

• W tym roku w Ramach Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł", nasi uczniowie robili pracę plastyczną w temacie szeroko rozumianego podejścia do zdrowia. Dziękujemy za tak liczny udział.

Pani pedagog - Ewelina Ostachowska.

• Zbiórka nakrętek

• Szkolna Rada Wolontariatu i Emilka, którą wspieramy od kilku lat plastikowymi nakrętkami serdecznie dziękują całej Naszej Społeczności Szkolnej za włączenie się w Plastikowy Konkurs. Nakrętki w każdej klasie już zostały komisyjnie zważone i przekazane Emilce. Łącznie zebraliśmy 132kg 80dag. Wyniki konkursu, dyplomy i upominki dla zwycięzców zostaną przekazane już w maju.

• WIZYTA W BIBLIOTECE

• Przedszkolaki i uczniowie z klas 1, 2 i 3 odwiedzili dzisiaj Miejską Bibliotekę Publiczną w Krzeszowicach. Młodsze dzieci obejrzały i wysłuchały zaprezentowanej w teatrzyku Kamishibai bajki pt. "Mój przyjaciel Kamushi"- to książka opowiadająca o przemianach w przyrodzie wraz ze zmieniającymi się porami roku, a kamushi znaczy po japońsku gasienica . Narrator opowiada jak gąsienica rośnie, dojrzewa i przeobraża się w pięknego motyla.

Po wysłuchaniu tej opowieści przedszkolaki udały się do sali kinowej na bajkę pt. " Kubuś Puchatek i Hefalumpy".

Uczniowie klas 1-3 w tym czasie wykonywali eksperymenty z mlekiem, barwnikami i płynem do naczyń. Barwniki pod wpływem płynu i zmiany napięcia powierzchniowego pięknie wirowały i tworzyły wspaniałe, barwne widowisko. Później starszaki udały się na film pt. "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica", który opowiadał o przyjaźni i lojalności, o zasadach, których należy przestrzegać i wyjątkach od zasad. Spotkanie w bibliotece odbywało się w miłej, pełnej uśmiechu i wrażeń atmosferze. Następnie wybraliśmy się do cukierni na pyszne przekąski. To był udany dzień pomimo niezbyt sprzyjającej pogody.