• BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

• Tradycyjnie w ostatnich dniach października w naszej szkole odbywa się Bal Wszystkich Świętych.

W tym roku bal został zorganizowany przez księdza Jana Kantego, a hasło przewodnie brzmiało : "Spójrz w niebo i zobacz, że warto być dobrym".

Nasi uczniowie jak zawsze przybyli tłumnie i pięknie poprzebierani. Spotkaliśmy się dzisiaj ze św. siostrą Faustyną, św. Franciszkiem, św. Andrzejem, św. Kingą, św. Barbarą, sporą ilością aniołów, św. Ritą, św. Florianem, św. Mateuszem, św. Teresą, Janem Chrzcicielem, św. Antonim, św. Cecylią, św. Józefem, św. Krzysztofem, św. Marią Magdaleną.

Dzieci fantastycznie się bawiły przy muzyce, którą doskonale znają.

To był bardzo udany dzień, a na kolejny bal świętych trzeba będzie poczekać do następnego roku.

• Dzień Pluszaka

• W piątek na uczniów z klas 0-3 czekała niezwykła niespodzianka - śliczne pluszaki. Te miłe zabawki otrzymaliśmy dzięki życzliwości wspaniałych ludzi z DoboR22owe TowarzyStwo . Serdeczne podziękowania dla @DoboR22owe Towarzystwo za przekazanie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Miękini pluszaków i maskotek. Zabawki zostały rozdane podczas wspaniałej zabawy, którą poprowadziły Anna i Emilia-uczennice z klasy VII wraz z nauczycielkami Justyna Bartosik i Renata Babiuch.

• Konkurs Pięknego Czytania

• W Gminnym Konkursie Pięknego Czytania w Sance naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Kot - uczennica kl. 5 i Antoni Kłeczek - uczeń klasy 7. Serdecznie gratulujemy im bardzo udanego występu

• EKOSPALARNIA

• We wtorek, 24 X 2023 r. uczniowie klas 3-8 w ramach edukacji ekologicznej i racjonalnego gospodarowania odpadami komunalnymi odwiedzili Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Cały wyjazd finansowany był ze środków pozyskanych przez #Stowarzyszenie Zielona Energia Miękini z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach Konkursu EkoMałopolska. Na ścieżce edukacyjnej uczniowie zapoznali się z najważniejszymi częściami procesu termicznego przekształcania odpadów.

Serdecznie dziękujemy @Stowarzyszenie Zielona Energia Miękini

• SKRZYNKA TRUDNYCH PYTAŃ

• W ostatnich dniach pojawiła się na szkolnym korytarzu SKRZYNKA TRUDNYCH PYTAŃ. Każdy może anonimowo, napisać i wrzucić do skrzynki, dowolne, nurtujące go pytanie. W najbliższym czasie zespół do spraw pomocy psychologiczno - pedagogicznej postara się odpowiedzieć na zadane pytania.

PAMIĘTAJCIE! Nie ma niemądrych pytań.

• JESIENNA STREFA WSPARCIA

• W związku z obchodzonym w październiku Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego pojawiła się w naszej szkole JESIENNA STREFA WSPARCIA.

Mamy nadzieję, że ta inicjatywa pozytywnie wpłynie na samopoczucie wszystkich naszych uczniów i nauczycieli

• Domki Hobbita

• „W pewnej norze ziemnej mieszkał sobie pewien hobbit. Nie była to szkaradna, brudna, wilgotna nora, rojąca się od robaków i cuchnąca błotem, ani też sucha, naga, piaszczysta nora bez stołka, na którym by można usiąść, i bez dobrze zaopatrzonej spiżarni; była to nora hobbita, to znaczy: nora z wygodami. Miała drzwi doskonale okrągłe jak okienko okrętowe, pomalowane na zielono, z lśniącą, żółtą mosiężną klamką, sterczącą dokładnie pośrodku.”

Pierwszą lekturą, jaką czytali uczniowie klasy 6, był „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena. Uczniowie przygodę z lekturą rozpoczęli od budowania norki Bilba Bagginsa… I oto jakie powstały cudeńka:

• "KOPCIUSZEK" MALOWANY PIASKIEM

• Magiczna podróż w świat baśni....Jakże odmienna od typowego spektaklu... Z piasku, światła i cienia, w połączeniu z muzyką i nastrojowym głosem lektora powstają prawdziwe arcydzieła, by po chwili rozsypać się w piach i zrobić miejsce kolejnym obrazom. Artyści czarowali dzisiaj na naszych oczach, wciągnęli uczniów klas 0-4 w przedstawianą historię Kopciuszka, rozwijając wyobraźnię, wrażliwość i kreatywne myślenie. Dzieci były zachwycone. Kolejne doświadczenia zdobyte. Prosimy o więcej takich kreatywnych wyjazdów.

• Wielkie otwarcie naszego boiska    13.10.2023r.
          • Wielkie otwarcie naszego boiska 13.10.2023r.

• Piękne słońce przyświecało dzisiejszej uroczystości - otwarciu boiska szkolnego przy naszej szkole. Wydarzenie to było połączone z obchodami 250-lecia powstania Komisji Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili nas liczni Goście: Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk, księża związani z naszą szkołą, przedstawiciele Rady Miejskiej, lokalnych Stowarzyszeń oraz Dyrektorzy Szkół z terenu naszej gminy . Nie zabrakło także wieloletniej Dyrektor naszej szkoły Lucyny Gregorczyk, dzięki której ten projekt ruszył z miejsca.

W tym roku święto edukacji ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ wreszcie możemy przygotować uczniów do zawodów sportowych w godnych warunkach, a na co dzień bezpiecznie prowadzić zajęcia ruchowe i sportowe na nowym boisku szkolnym. Wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania, a w szczególności sołtysowi Miękini - Wojciechowi Godyniowi składamy ogromne podziękowania.

Niech nowa baza sportowa służy uczniom i całej społeczności Miękini, a użytkującym go niech przyświeca motto Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego: " W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka. Rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój."

Fotorelacje  z tego pięknego wydarzenia zawarte są w poniższych linkach.