• Etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

• Etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"                                w Szkole Podstawowej im. Krystyny i Andrzeja Potockich w Miękini już za nami.

Jedenastu uczniów naszej szkoły rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych sprawdzając swoją wiedzę        z zakresu pożarnictwa, bezpieczeństwa i ratownictwa.

W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli, a tym samym zakwalifikowali się do etapu gminnego:

z grupy młodszej:

miejsce I - Julia, uczennica kl. IV

miejsce II - Wiktoria, uczennica kl. IV

miejsce III - Dominik, uczeń kl. IV

z grupy starszej:

miejsce I - Anna, uczennica kl. VI

miejsce II - Maja, uczennica kl. V

miejsce III - Julia, uczennica kl. VII

Również i w tym roku turniej w naszej szkole wsparła Ochotnicza Straż Pożarna w Miękini. Jednostka, która        w swoich szeregach ma wielu ludzi pełnych pasji i zaangażowania w pomoc ludziom, a swoją wiedzą dzielą się    z młodszymi.

Serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu uczniów na warsztatach z wiedzy pożarniczej oraz pomoc w organizacji konkursu Panu Mariuszowi Rozmusowi Wiceprezesowi i Naczelnikowi OSP Miękinia. Dziękujemy także, Panu Dawidowi Serwinowi Członkowi Zarządu OSP Miękinia oraz Panu Michałowi Radomskiemu - strażakowi i ratownikowi OSP Miękinia, za pomoc w organizacji etapu szkolnego turnieju.

Dziękujemy również Pani Renacie Babiuch za przygotowanie etapu szkolnego konkursu.

Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w turnieju.

• BALE W KARNAWALE

• Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się w Walentynki.

Od rana w szkole rozbrzmiewała wesoła muzyka i pojawiło się mnóstwo kolorowych postaci.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach, konkursach, grach sprawnościowych i pląsach przygotowanych przez panią Klaudię - Animatorkę czasu wolnego - Atomówka.

P.S Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za częściowe zasponsorowanie dzieciom animacji.

Dzisiaj nikt nie mógł się nudzić i narzekać-bawiliśmy się ZNAKOMICIE

• KONKURS PLASTYCZNY,,KARTKA WALENTYNKOWA"- ROZSTRZYGNIĘTY

• Walentynki to dzień miłości, szacunku i przyjaźni. Z tej okazji Pani Renata Babiuch wraz ze swoimi wychowankami zrobiła gazetkę szkolną i ozdobiła ją serduszkami wykonanymi na drukarce 3D, którą otrzymaliśmy dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. To już kolejne prace, wykonane przez uczniów na nowym sprzęcie, dzięki któremu poznajemy tajniki projektowania, wczytywania projektu do drukarki oraz obserwujemy proces drukowania. Tym razem wydrukowano dwa rodzaje serduszek, nawiązujących do walentynek.

W ten dzień pełen życzliwości został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, ktorego przedmiotem było wykonanie kartki walentynkowej.

Otrzymaliśmy prace, w których roiło się od serc i serduszek, symbolu miłości i zakochania. Wszystkie walentynki były wykonane z dużą starannością i dokładnością.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom

"Jedno jest tylko w życiu szczęście kochać i być kochanym”. (George Sand)

• NASI KREATYWNI UCZNIOWIE

• Jeszcze przed feriami w naszej szkole w ramach "Kreatywnej Przerwy", pani pedagog koordynowała uczniów, którzy zechcieli wypalać na drewnie. Stało się to imponującą czynnością, która utworzyła kolejkę uczniów do wypalalania swoich imion na deseczkach. Uczeń z klasy VIII, przyniósł lutownicę i łączył podzespoły metodą uniwersalną. W domu Błażej wykonuje naprawy układów elektronicznych, a na "Kreatywnej Przerwie", chciał pokazać wszystkim jak taka praca wygląda.

Kolejny uczeń, Bartosz z kl.VIII przyniósł do szkoły sprzęt do grawerowania. Grawerował na drewnie, ceramice i szkle.

Maja i Sebastian zkl. V wykonywali piękne obrazki na deskach. Już mamy galerie takich obrazków.

Brawo za pomysłowość