• Konkurs dla klas 0-III

• Wymagania konkursowe:

- zadaniem uczniów jest wykonać dowolną techniką artystyczną portret królowej Elżbiety II

FORMAT A4

- pracę należy  wykonać dowolną techniką artystyczną (rysunek kredką, tuszem, węglem, malarstwo na papierze, collage (kolaż))

- uczestnik konkursu może zgłaszać tylko jedną samodzielnie wykonaną pracę,

- każda praca powinna na odwrocie zawierać dane uczestnika:

imię, nazwisko, klasa

DataPrace należy dostarczyć do p Pauliny Witkowskiej do dn. 7.06. 2022r

• DZIEŃ PATRONÓW SZKOŁY

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

27 maja cała wspólnota szkolna będzie obchodzić Dzień Patronów - Krystyny i Andrzeja Potockich. Pragniemy, by po czasach pandemii, na nowo ożyła pamięć o nich. Przypominamy, że ta wspaniała para jest dla nas wzorem postawy obywatelskiej, patriotycznej oraz miłości rodzinnej. Jednocześnie pragniemy podkreślić nasze własne miękińskie tradycje Towarzystwa Szkół Ludowych. Prosimy, aby w tym dniu dzieci i młodzież szkolna przyszła ubrana na galowo. Doceniając starania KGW Miękinia, dążące do odnowienia zwyczaju zakładania w świąteczne dni tradycyjnego stroju ludowego, zachęcamy do posiadania chociaż małego elementu regionalnego: korali, czerwonej wstążki, czapki krakuski, wianuszka...

Po uroczystości, w klasach odbędą się zajęcia, w trakcie których uczniowie otrzymają karty pracy zawiązane z Patronami. Kolejne lekcje będą się odbywać wg stałego planu. Prosimy o przyniesienie ubrań na zmianę.

• Organizacja egzaminów ósmoklasisty 2022

• Przypominamy, że w dniach 24, 25, 26 maja klasy 1-7 nie przychodzą do szkoły ze względu na trwające egzaminy.

Egzaminy ósmoklasisty odbywać będą się według harmonogramu:

24.05.2021 r. – wtorek – j. polski, czas trwania 120 minut (180 min. dla uczniów z wydłużonym czasem)

25.05.2021 r. – środa - matematyka, czas trwania 100minut (150 min. dla uczniów z wydłużonym czasem)

26.05.2021 r. – czwartek - j. obcy, czas trwania 90 minut (135 min. dla uczniów z wydłużonym czasem).

Każdego dnia egzamin rozpoczyna się o godzinie 9. 00.

Uczniowie proszeni są o przyjście na godzinę 8. 40 .

Każdy zdający powinien mieć na egzaminie długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem). Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien posiadać linijkę. Rysunki –  jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.

Po zakończonym egzaminie uczniowie opuszczają szkołę, nie gromadzą się w grupy.

Życzymy dobrego zdrowia, powodzenia w czasie pisania, wiary we własne siły i trafionych tematów egzaminacyjnych. Trzymamy kciuki !

• KONKURS RECYTATORSKI

• Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2, Martynka, zajęła II miejsce w Gminnym konkursie recytatorskim dla klas I-III w swojej kategorii wiekowej. Konkurs ten odbywał się w Ostrężnicy. Wraz z Martynką naszą szkołę reprezentowali  Irek i Maja.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji, przebiegającej w serdecznej atmosferze, jury miało trudne zadanie, gdyż wszystkie biorące udział dzieci były doskonale przygotowane. Obrady  komisji konkursowej trwały bardzo długo, na szczęście udało się wyłonić zwycięzców, wśród których znalazła się Martynka. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów w recytatorskich szrankach.

• WYWIADÓWKA I WARSZTATY

• Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców we wtorek, 17 maja na zebranie z wychowawcami w klasach oraz  na szkolenie o godzinie 17.00. Temat szkolenia: Rola stawiania granic w wychowaniu.

Harmonogram zebrań:

Zerówka - 16.30

klasa 1 - 16.45

klasa 2 - 16.30

klasa 3 - 16.00

klasa 4 - 16.30

klasa 5-  16.45

klasa 6- 16.00

klasa 7 -  poinformuje wychowawca

klasa 8 - 18.00

• IGRZYSKA DZIECI

• Uczennice z klas 7, 6, 5 oraz 4 wywalczyły 3 miejsce podczas Mistrzostw Gminy Krzeszowice w Piłce nożnej dziewczyn. Serdecznie gratulujemy sukcesu. Brawo!!! nasze waleczne wojowniczki 💪❤. Od lewej stoją w towarzystwie Pani Dyrektor: Maja, Justynka, Maja, Martynka, Agnieszka, Angelika, Julka i Ania.(zdjęcie 1)